Michal Janza krotitel koníčků

Přestat vrážet další peníze do svých koníčků .  A přesto se jim věnovat víc než kdy předtím. Nebylo by to skvělé?

Povím vám jeden příběh....

» Začal jsem podnikat jako obyčejný kluk z vesnice. V práci jako klempíř pokrývač jsem trávil 12 až 16 hodin denně. Na koníčky jsem moc času neměl - a když ano, tak mě stály spoustu peněz.

» Poté, co jsem zjistil že jsem do nich už investoval přes 130 000 Kč,  jsem se zařekl, že už do nich nevrazím ani korunu.

» V roce 2001 jsem si řekl: „A dost! Koníčky si na sebe budou muset vydělat samy!“ 
Začal jsem se věnovat strategiím, jak zapřáhnout své koníčky tak, aby si na svůj provoz vydělaly samy.

» Po nějakém čase jsem viděl, že dokážou vydělat nejen na svůj provoz, ale i na mě.
Začal jsem provozovat své koníčky jako hlavní pracovní činnost. Tím pádem na ně mám i víc času, než kdybych je provozoval až po zaměstnání. Má to i své výhody. Nikdo vás nemůže vyhodit za to, že si hrajete v pracovní době. 

» Od té doby jsem do koníčků investoval pouze peníze, které na sebe vydělaly samy, a přitom jejich hodnota překročila už před pár lety hodnotu přes 1,5 milionu korun a stále roste.

»Jsem zastánce drezúry koníčků.
Jsem člověk, který z celého srdce věří, že jakýkoliv koníček se dokáže financovat sám. Je jedno, jestli šijete pro zábavu oblečky pro panenky, stavíte modely lodí, letadel nebo si hrajete s vláčky. Lezete po skalách či jezdíte na kole.

»Mne osobně moje koníčky už přes osmnáct let živí, tak proč by tomu u vás mělo být jinak?

» Stačí  se podívat na ně z jiného úhlu pohledu. Na to, že vaše koníčky dokáží pomoci ostatním lidem tak proč toho nevyužít. Vy už jste postavili spoustu lodí a víte kde stavba lodí má své úskalí. A na tomto světě je spousta začínajících modelářů kteří se trápí. "Pomozte jim".

Je spousta holčiček (budoucích švadlen) které nemají co na sebe pro svou panenku."Pomozte jim". 

"Vláčkaři," máte v garáži svoje nádraží? Nalepte na dveře otvírací dobu a rozsviťte oči malým dětem i dospělým, „budoucím modelářům, švadlenám a strojvedoucím“

Příkladů či případových studií je mnohem víc. 

 Připojte se ke komunitě "Živí mě mé koníčky."  Jak by řekly na Slovensku - Ať moje hobby profit robí .

A díky nim, dělat to co nás baví, pomáhat a tvořit hezčí svět.

Těším se na vás uvnitř.

 

Michal Janza

Kouzelník a autor kouzelné příležitosti
Mám spoustu koníčků, ať už je to umělecká činnost, vývoj - výroba a prodej zakázkových věcí, rekonstrukce, cestování nebo mentoring. Všechny mají společného ducha "KOUZLA."